Sarışınlar (Dedektif)

Üç sarışın Dedektif olmak üzere polis merkezine başvurmuşlar. Yapılması gerekenler sınavları yöneten de Komiser Kazım’ mış. Komiser Kazım 1.kıza 5 saniye boyunca 1 klasörden çıkardığı resmi göstermiş ve -Söyle bakalım kızım demiş. Bu bir kanun kaçağının resmidir. Bu herifin bariz özelliği nedir? Bunu ilerleyen zamanlarda nasıl tanıyabilirsin ?

Kız şöyle bir durmuş ve Çok kolay demiş -Adam tek gözlü. Komiser Kazım resme bakmış ve :
-Kızım bu resim profilden, yani yandan çekilmiş.Tabi tek göz göreceksin demiş ve aynı resmi 2.sarışına gösterip aynı soruyu sormuş ve -Bana bak diye eklemiş -Doğru dürüst bakıp bir cevap ver demiş. 2.sarışın bu adamı tanıyabilmek çok kolay demiş. -Çünkü adamın tek kulağı var demiş. Komiser Kazım
-Kızım diye bağırmış. Bu resim profilden çekilmiş dedik ya! Adamın suratının öbür tarafını göremiyoruz, bu nedenle kaç gözü kaç kulağı olduğunu asla bilemeyiz. Okumaya devam et Sarışınlar (Dedektif)

Sarışının biri

Sarışının biri ilkokul öğretmeni olarak staja başlar, çok heveslidir. Bir gün teneffüs sırasında bütün çocuklar futbol oynarken bir çocuğun oyun alanının sonunda kenarda durduğunu görür. Çocuğun iyi olup olmadığını öğrenmek üzere yanına yaklaşır ve çocuk bir sorununun olmadığını söyler. Bir süre sonra sarışın çocuğun yine tek basına aynı yerde durduğunu görür, içi rahat etmez ve tekrar çocuğa yaklaşarak,
-Senin arkadaşın olmamı ister misin? diye sorar, çocuk pek hevesli olmamakla birlikte “tamam” der. İlerleme kaydettiğini düşünen sarışın öğretmen Bütün çocuklar topun pesinde koşturup oynarlarken sen neden burada duruyorsun? diye sorar. Afallayan cocuk hayretle cevap verir:
-Çünkü ben kaleciyim!!!

Akıllı sarışın

New York`tan Los Angeles`e giden ucakta cingoz bir avukat ile sarisin aptal gorunuslu bir hanim yanyana oturuyorlar. Avukat hem hanimla yakinlasmak hem de hosca vakit gecirmek icin bir oyun teklif ediyor. Kabul gorunce oyunu anlatiyor:

-Size bir soru soracagim, cevabi bilemezseniz bana 5 dolar vereceksiniz, sonra siz so…racaksiniz bilemezsem ben size 50 dolar verecegim.

Ve ilk soruyu soruyor:

-Ay ile dunya arasindaki uzaklik ne kadardir?

Kadin tek soz soylemeden cantasindan 5 dolar cikarip adama uzatmis. Soru sorma sirasi sarisina gelmis:

-Tepeye 3 ayakla tirmanip 4 ayakla asagi inen sey nedir?

Adam dakikalarca dusunmus… Yaniti bulamamis… Cuzdanindan 50 dolar cikarip kadina uzatmis. Kadin parayi kibarca alip cantasina koyarken avukat merakla sormus:

-Cevap ne?

Kadin tek kelime etmeden cantasini acmis ve 5 dolar cikarip adama uzatmis..

Sorun Ne ( Sarışın Fıkrası )

Bir profesör 3 kız öğrencisinin zor durumda kalıncaki ani reaksiyonlarını ölçmek için kısa bir sınava tabi tutmuş . Kızlara sormuş denizde salın üzerindesin ve tek başınasın . Karşıdan bir sal daha yaklaşmakta ve üzeri erkek dolu . Belliki aylardır bu denizdeler ve aylardır kadın yüzü görmemişler . Aç kurt gibi bakarak yaklaşıyorlar sana bu durumda ne yaparsın . Kumral hemen cevaplamış salın yönünü akıntıya doğru çevirir kaçmaya çalışırım . Esmer yanımda rambo bıçağı taşırım her zaman sala elini uzatanın elini keser atarım demiş . Sonra gözler sarışın öğrenciye çevrilmiş . Sarışın kendisinden bir cevap beklenildiğinin farkında , yüzünde aptal bir ifadeyle ; hocam konuyu anladımda burdaki sorun ne ? …