Karadeniz fıkrası gibi

Devlet Bakanı Faruk Özak, Trabzon Fatih Hastanesinde bazı açılış törenlerine katıldıktan sonra, tedavi gören hastaları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulunur. Bir odaya girerek, tedavi gören yaşlı bir kadına ”geçmiş olsun” dileğinde bulunan Özak, yakınına, ”Neyi var” diye sorar. Hasta yakının cevabı ise kısa olur: ”Hasta” : )
———————————————–
Ankara’dan ilk kez Trabzon’a gelen bir kişi, havalimanına otomobiliyle gelen ve şehrin yabancısı olan arkadaşıyla buluştuktan sonra, Trabzonlu tanıdıklarını telefonla arar. Trabzonlu, her ne kadar gelip sizi alayım dese de misafirleri, ”otomobillerinin olduğunu, tarif etmesi halinde, Boztepe’de olduğunu söyleyen arkadaşlarının yanına gelebileceklerini” söyler ve yola koyulurlar. Tarif üzerine Yenicuma semtine kadar gelen bu kişiler, burada yolun ikiye ayrıldığını görünce, içinde bulundukları otomobilin camını indirerek, yol kenarındaki bir Trabzonlu’ya, ”Boztepe’ye hangi yoldan gidebiliriz?” diye sorar.
– Trabzonlunun verdiği, ”Şuradan dolmuş kalkıyor” cevabı, ilk kez kente gelenleri gülme krizine sokar.
———————————————–
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Artvin’in Borçka ilçesine gelir. Vatandaşlarla sohbet ederken, kalabalığı yararak güçlükle Şahin’in yanına yaklaşan bir kişi, ”Size bir dosya vermek istiyorum” der. Şahin’in, dosyayı yanındaki Artvin milletvekillerine verebileceğini söylemesine rağmen, bu kişi ısrarla, dosyayı kendisine vermek istediğini söyler. Israr üzerine bu vatandaşı kıramayan Şahin’in, ”Tamam ver bana dosyayı” der. Vatandaşın, ”Sayın başkanım dosya yanımda değil” demesi üzerine, Şahin ve çevresindekiler kendilerini gülmekten alamaz.
————————————————-
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde oturan birkaç gazeteci, yakındaki bir çay ocağından çay söyler. Aradan epey bir zaman geçmesine rağmen çaylar gelmez. Gazeteciler merakla beklerken, bir genç çaylarla içeri girer. Gazetecilerin, çayların niye geç geldiğini sorması üzerine çaycı, ”Abi, girişte, ‘üye olmayanlar giremez’ diye yazıyordu. Ben de içeri gireyim mi, girmeyim mi düşündüm. Onun için geciktim” cevabını verir.
————————————————-

Yazar Hakkında
Toplam 710 yazı
admin
admin
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara