Temiz Sürücü

Trafik memurları bir gün, trafik kontrolü yapıyorlarmış. Karşıdan gelen Temel ile Fadime’ yi gören komiser, hemen arabayı durdurmuş. İkisini de emniyet kemeri takmış olarak görünce:
-Beyefendi bugün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz, bu yüzden size 500 Türk Lirası ödül veriyoruz. Ama merak ettik, bu parayla ne yapacaksınız? Temel sevinçle cevap vermiş
-Ne mi yapacağum. Hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum demiş. Polis :
-Ne ne ehliyetiniz yok mu, demiş komiser. Fadime olayı toparlamak için:
-Kusura bakmayın memur bey, temel içince ne dediğini bilmez, der. Komiser daha da şaşkınlıkla:
-Ne bir de içkili misiniz, diye bağırır. Arkadan yaşlı adam öne atılır ve :
-Ben demuş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir diye. Komiser neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan İdris de koşa koşa gelerek.
– Ne oldi,geçtuk mi sınırı daaa :)

Temel ve koşu atı

Komik Fıkralar : Veli efendi hipodromuna giden Temel, atlar start alır almaz favorisi olan atı elinde dürbün ile takip ederek bir yandan da -Aslanum benum be nasıl da fırtına gibi gidey diyerek atını övmeye başlar. Gerçekten de Temel’in atı en öndedir. Etraftakiler gıpta ile Temel’e bakarlar, Temel durumdan memnun ve dört köşe olmuştur. Fakat bir süre sonra atlar teker teker Temel’in atına yetişip geçmeye başlarlar. Derken Temel’in atı en sonuncu duruma düşer. Temel etrafın alaylı bakışlarına aldırış etmeden tezahürata devam eder.
-Uy aslanım benum ya bak nasıl da hepsini önine katti getiriy :)

Temel ve icadı

Temel 1 senelik çalışmalarından sonra nihayet icadını tamamlamış. Temel’ in yaptığı alet bir karış sopa, ucunda da bir jilet ve bir peynir. Bunu Ankara’ya götürmüş tescilletmek için. Demişler ki “Temel bu nedir?” Anlatmış fare kapanı diye. Fare sopanın üstünden gelecek, peyniri yerken boynu kesilecek demiş. Juridekiler demiş ki kesmenin olabilmesi için hareket lazım. Bunun üzerine Temel oradan ayrılmış ve 1 sene sonra geri gelmiş. Aynı alet ucunda peynir yok. Bu nasıl çalışır demişler. Fare gelecek peyniri göremeyecek. Nerde benim peynirim deyip kafasını sağa sola çevirirken de boynu kesilecek :)

Buzdolabı

Temel günlerden bir gün Kahvede okey oynarken biri onun kulağına fısıldamış :
– Ula temel. Güzel Karıcığın Fadime Seni aldatıyor. Temel bunun üzerine koşarak eve gelmiş. Her yeri arar tarar kimseyi bulamaz. Karısının onu aldatmadığı kanısına varır ve sevinçten ölür. Ahirette Dursun’ la karşılaşır ve çok şaşırır.
Temel : – Ula Dursun ben seni daha dün sokakta cördüm. Ne çabuk öldin da? Okumaya devam et Buzdolabı

Temel ve Aids

Temel aniden çok hastalanmış. Doktora gitmiş. Doktor onun Akciğer Kanseri olduğunu ve en fazla 2 ay yaşayabileceğini, durumunun ümitsiz vaka olduğunu söylemiş. Artık öleceğini anlayan Temel eşiyle dostuyla helalleşiyor muş. Fakat gördüğü herkese kanser değil de Aids olduğunu, 2 ay sonra öleceğini söylüyormuş ve haklarını helal etmelerini söylüyormuş. Dursun bunları görünce şaşırmış ve Temel’e : – Ula Temel Kanser oldun sen ölüyorsun. Niye millete Aids oldum diyorsun? demiş. Temel de : – Ula Dursun kanser olsak da öleceğim aids olsam da öleceğim. Bari karıyı sağlama alalım demiş.

Astronot Temel

Nasa 3 astronotu uzaya bir görev için gönderecekmiş. Astronotlar arası sınav yapmışlar ve bu sınavı geçebilen 3 astronot bu görevi almayı hak edecekmiş. Sınav yapılmış. 1 Alman,1 İngiliz ve bizim Temel sınavı geçebilmiş. Bu astronotlar uzun yıllar gelemeyecekleri için, astronotlara yanlarında 60 kilogramlık özel eşya alabileceklerini söylemişler. Alman astronot 60 kg lık bir sarışın hatun istemiş. İngiliz de 60 kiloluk içki almış yanına. Temel de 60 kiloluk Uzun Samsun sigarası almış yanına. Okumaya devam et Astronot Temel

Yabancı dil

Sultanahmet ‘ te gezinen bir turist Temel ile Dursun’ un yanına gelerek bir adres sorar. Önce ingilizce, sonra Almanca son olarakta Fransızca konuşarak adresi soran turist bir türlü derdini anlatamaz. Dursun dayanamaz ve Temel’ e :
– Ula Temel, bir yabancı dil öğrenemedik ciddi. Temel hemen cevap verir:
– Ula adam 3 yabancı dil öğrenmiş yinede derdini anlatamıyor, 1 yabancı dil öğrensen ne olacak ki :)

Yabancı Dil

Leonardo Di Caprio ve Temel

Amerika’ da zencinin biri pasaportunu çaldırmış. Aksilik bu ya, o gün de Türkiye’ ye uçması gerekiyormuş. Kara kara düşünürken yolda bir pasaport bulmuş! Hemen almış yerden pasaportu bir bakmış ki Leonardo Di Caprio’ nun pasaportu. “Ne olursa olsun” demiş ve şansını denemeye karar vermiş. Çıkarmış Leo’ nun fotoğrafını kendi fotoğrafını yapıştırmış. Uçmuş Türkiye’ye. Atatürk Hava limanında görevli gümrük memuru Temel’in karşısına geçmiş. Temel, almış pasaportu eline adamın ismine bakmış: “Leonardo Di Caprio”; fotoğrafa bakmış ; bir zenci, adama bakmış; aynı zenci. Birkaç şaşkın bakıştan sonra öbür masaya seslenmiş: “Ula Cemal, bu Titanik batmış mıydi, yoksa yanmış miydi daa?

Daha fazla Komik Fıkralar okumak için tıklayınız.

Karadenizli misin

Karadenizlinin biri bir dükkana girmiş ve 2 kilo hamsi almak istediğini söylemiş . Tezgahtar adama şöyle bir baktıktan sonra Karadenizli misin diye sormuş . Müşteri önce şaşırarak yoo demiş sonra biraz kızarak ne yani Antep fıstığı istesem Antep’ limisin , kestane şekeri istesem Bursa’ lımısın diyemi soracaktın demiş . Tezgahtar gayet sakin yoo demiş . Müşteri daha çok sinirlenerek peki o zaman niye sordun kardeşim demiş . Tezgahtar niye olacak burası balıkçı değil nalbur dükkanı da ondan sordum demiş …