O Benim Karnem Değil

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür.
– “Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş” diye düşünür ve oğlunu yanına çağırır.
– Getir bakayım şu karneyi.
– Al babacığım…
Adam karneye bir bakar, beden eğitimi ve resim dışındaki bütün dersleri sıfır. Çok sinirlenerek söylenmeye başlar :
– Bu nedir oğlum, bir dediğini iki etmiyoruz. Bilgisayar dedin bilgisayar aldık, tablet dedin aldık, telefon dedin aldık, İngilizce kursu dedin İngilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz. Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı bile yok. Ne bu notların hali, rezil şey. Çocuk sakince babasına cevap verir :
– İyi ama babacığım o benim karnem değil ki, senin eski kitaplarını karıştırıyordum. Kitapların arasından senin ortaokul karneni buldum :)

Fıkrayı beğendiyseniz en komik karne sözleri ni okumak için tıklayın.

Anne çocuğuna not dileniyor

Anne çocuğunun derslerinin zayıf olduğunu öğrenince okula gidip çocuğunun hocalarıyla konuşup sınıfı geçmesi için uğraşmaya başlar.

–          Çocuğumun sınıfı geçmesi için yapılacak hiçmi bir şey yok?

–          Yok! Onun o notlarıyla aslında 5 öğrenci daha sınıfta kalır. :)

Böyle Soruya Böyle Cevap

Farklı kişiliği ve düşük not vermesi ile ünlenmiş felsefe grubu öğretmeni, sınav yapacağı gün öğrencilere, önce kâğıt ve kalemlerini hazırlamalarını söyledi, sonra da sandalyesini kaldırıp masanın üzerine koydu.
Sonra:
“Sizlere sınav sorumu açıklıyorum” dedi. “Bu sandalyenin var olmadığını
kanıtlayınız.”
Felsefe grubu öğretmeni, sınav kâğıtlarını okuduktan sonra,  sıfırcı  ününe gölge düşüreceğini bilmesine rağmen, hayatında ilk defa bir öğrencisine 100 üzerinden 100 vermek durumunda kaldı.
Öğrencinin sınav kâğıdında sorulan soruya cevap olarak yalnızca şu iki sözcük yazıyordu:
– Hangi sandalyenin? :) :)

Sobanın Sırrı

Birgün bir antropolog, bir fizikçi, bir matematikçi, bir kimyacı bir de jeologdan oluşan grup bir bölgede araştırma yapmak için açık araziye çıkmışlar..Sonra bir anda yağmur başlamış ve bunlar ıslanıp hasta olmamak için yakınlarda bulunan bir dağ evine giderler..Evin sahibi onları odada oturtur ve sıcak bişeyler getirmek için evin mutfağına gider..Odada oturan grubun ilgisi bir anda sobaya çevrilir..Çünkü adamın sobası yerden yarım metre yüksekte ve altında da taşlar diziliymiş..Hepsi bunu tartışmaya başlamışlar..
Fizikçi : – Köylünün sobayı yarım metre yükseğe kurmasının nedeni Konveksiyon sayesinde odanın daha çabuk ısınmasını sağlamaktır..der..
Kimyacı : – Köylü, Aktivasyon enerjisini varsayarak sobayı daha çabuk yakmak için yarım metre yükseğe kurmuş..der..
Jeolog : – Köylü, bu bölgenin fay hattına yakınlığını bildiğinden bir deprem esnasında sobanın yere değil de taşların üzerine devrilmesini ve dolayısıyla yangını önlemeyi amaçladığını söyler..
Matematikçi : – Köylü odayı daha verimli ısıtmak için sobayı geometrik açıdan odanın tam ortasına kurmayı amaçlamış..der..
Antropolog : – Bu köylü eski dönemlerdeki ateşe tapmak dinine bağlı olduğundan ateşe saygı mahiyetinde bu sobayı yarım metre yukarda tutmuş..der..
Bu esnada Köylü içeri girer..Hepsi birden Sobayı neden yarım metre yukarıda kurduğunu sorarlar..Köylü gayet saf bir şekilde şöyle cevap verir :
– Boru Yetmedi :)

Halk Ne Yapsın

Ali 3. sınıfa giden zeki , afacan bir çocuktur . Öğretmen birgün sınıfta öğrencilerine siyaset konulu ödev verir . Ali de babasına sorar siyaset nedir diye . Baba düşünür uygun yolla oğluna anlatır . Bu evde parayı kim getirir , Ali sen babacım der . Ben kapitalist rejimim o halde der baba . Peki parayı alıp bizim ihtiyaçlarımızı karşılayan kim diye sorar baba tekrar , Ali annem diye cevaplandırır . O da hükümet olur bu durumda der baba . Peki evin getir götür işini kim yapıyor der baba . Ali hizmetçi der . O da işçi o halde der baba . Bu durumda da kardeşin gelecek sen de halk oluyorsun o zaman . Ali herşeyi not alır ve yatağına yatar . Gece birtakım sesler duyarak uyanır . Bakar ki kardeşinden kötü kokular geliyor annesini uyandırmak ister temizlemesi için fakat uyandıramaz annesini . Salona gider hizmetçiyle babasını uygunsuz vaziyette gören Ali hemen odasına koşup akşam babasının anlattıklarını not ettiği kağıdı alır ve ekler ; kapitalist rejim işçiyi sömürüyor , hükümet uyuyor , gelecek pok içinde , halk ne yapsın …

Nezaket Dersi

Nezaket dersi veren öğretmen öğrencilerine ; çok lüks bir lokantada harika bir kızla yemek yiyorsunuz fakat o sırada çişiniz geldi bu durumda kız arkadaşınıza ne deyipte izin istersiniz diye sordu . Öğrencilerden biri lafı dolandırmadan direk çişim geldi gitmem gerek derim demiş . Öğretmen çok ayıp olmaz öyle şey demiş . Başka bir öğrenci özür dilerim ama tuvalete kadar gitmem gerek derim demiş . Öğretmen daha memnun olmuştur ama yine de yeterli gelmemiştir . Arka sıralardan fırlama bir öğrenci ayağa kalkıp gözlerini kısar karizmatik bir bakışla bebeğim benim vefakar bir dostumla tokalaşmam gerekiyor , hemen dönerim , hem bakarsın gecenin ilerleyen saatlerinde seni de tanıştırırım demiş …

Öğrenci ve Profesör

Üniversite yemekhanesine giren bir üniversite öğrencisi yemekhanede tüm yerlerin dolu olduğunu sadece Profesörlerin oturduğu masada boş bir yer görür ve gider oraya oturur..
Profesör sinirli bir şekilde kaşlarını çatarak : – Öküzler ve kuşlar aynı masada oturmamalıdır..der
Öğrenci : – O zaman ben uçuyorum..der.. Profesör bu cevaba acayip sinirlenmiş..Sınavda öğrenciye fena takmış ve bu patavatsız öğrencinin sınavdan geçmemesi için elinden geleni yapmış..
Lakin sınavda öğrenci bütün soruları mükemmel bir şekilde cevaplamış..Profesör öğrenciye :- Sana son bir soru soracağım..der..Soru Şu :
– Yolda yürürken iki paket buldugunu düşün..Bir Pakette zeka var diğerinde ise altın var..Hangi paketi seçersin ?
Üniversite öğrencisi :- Para olan paketi seçerdim..der
Profesör: – Ben zeka olan paketi seçerdim..
Üniversite öğrencisi :- Çok normal..Kimde ne eksikse onu seçer..
Profesör küplere binmiş..öğrencinin not defterini alıp içine *öküz* yazmış..Ögrenci nota bakmadan odadan çıkmış..Bir kaç dakika sonra öğrenci kapıyı çalmış ve : – Sayın profesör, imzanızı atmışsınız lakin notumu yazmayı unutmuşsunuz demiş..