Kısa Fıkralar

Siz de beğendiğiniz Kısa Fıkralar ‘ı yorum formu ile bize gönderebilirsiniz…

———————————–

 • Arkadaşı Trakyalı’ ya sormuş : Kanadı var uçamaz, iğnesi var sokamaz, peteği var bal yapamaz. Trakya’ lı cevap vermiş :
  – Sokayım öle arıya be yaaa :)
 • – Bir gün İngiliz, Fransız ve Temel aynı uçağa binmişler. Temel : – Yine mi siz lan, demis :)
 • – Temel 60 katlı bir gökdelenden aşağıya düşmüş. 50-40-20-10-5-4-3-2 derken 1.kata geldiğinde aklından şu geçmiş : – Allahım sana şükürler olsun. Bu kata kadar ölmeden geldiysem zaten 1.kattan düşsemde ölmem :)
 • – Adamın biri Temel’ e sormuş :
  – Siz Karadenizliler, niye her soruya soruyla karşılık veriyorsunuz? Temel cevap vermiş :
  – Ula, Niye soraysun? :)
 • – Kaçan bir hırsızı yakalamak için bütün karadeniz emniyeti seferber olmuş. Hırsızın 2 profil 1 adette vesikalık resmi dağıtılmış. İki gün sonra Samsun emniyetinden mail gelmiş, “Hırsızlardan 2 tanesini yakaladık,1 tanesinide yakalamak üzereyiz” :) Okumaya devam et Kısa Fıkralar

Siz de Fıkra Gönderin

Değerli Komik Fıkralar sitesinin ziyaretçileri, siz de beğendiğiniz fıkraları ziyaretçilerimizle paylaşmak isterseniz bu sayfanın altında yer alan yorum formu aracılığı ile bize gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz fıkraları istemeniz durumunda sizin isimlerinizle birlikte web sayfamızda / sosyal medya hesaplarımızda paylaşmaktan mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz :) iyi eğlenceler.

Serseri

Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen yaşayış ve felsefesiyle ünlü filozof Diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiç bir şeyi olmayan kibirli bir adamla karşılaşır. İkisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek mümkün değildir. Mağrur zengin, hor gördüğü filozofa: “Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem” der. Diyojen, kenara çekilerek gayet sakin su karşılığı verir : Ben çekilirim!

Sarışınlar (Dedektif)

Üç sarışın Dedektif olmak üzere polis merkezine başvurmuşlar. Yapılması gerekenler sınavları yöneten de Komiser Kazım’ mış. Komiser Kazım 1.kıza 5 saniye boyunca 1 klasörden çıkardığı resmi göstermiş ve -Söyle bakalım kızım demiş. Bu bir kanun kaçağının resmidir. Bu herifin bariz özelliği nedir? Bunu ilerleyen zamanlarda nasıl tanıyabilirsin ?

Kız şöyle bir durmuş ve Çok kolay demiş -Adam tek gözlü. Komiser Kazım resme bakmış ve :
-Kızım bu resim profilden, yani yandan çekilmiş.Tabi tek göz göreceksin demiş ve aynı resmi 2.sarışına gösterip aynı soruyu sormuş ve -Bana bak diye eklemiş -Doğru dürüst bakıp bir cevap ver demiş. 2.sarışın bu adamı tanıyabilmek çok kolay demiş. -Çünkü adamın tek kulağı var demiş. Komiser Kazım
-Kızım diye bağırmış. Bu resim profilden çekilmiş dedik ya! Adamın suratının öbür tarafını göremiyoruz, bu nedenle kaç gözü kaç kulağı olduğunu asla bilemeyiz. Okumaya devam et Sarışınlar (Dedektif)

Ateist Herif

Ateist bir kişi bir gün ormanda geziyor ve çevresindeki güzelliklere bakıyormuş. Evrim ne güzellikler yaratıyor diye düşünüp kendinden geçiyormuş. Aniden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış. Ateist adam var gücüyle ayıdan kaçıyormuş fakat her arkasına baktığında ayının ona daha fazla yaklaştığını görüyormuş. Saatlerce süren bu koşuşturmanın sonucunda adamın ayağı yerdeki bir ağaca takılmış ve ayı adamın üzerine atlamış. Pençesini kaldırmış tam pençesini geçirecekken Ateist herif -Allahım! diye haykırmış. Bir anda zaman donmuş ayı pençesi kalkık vaziyette kalakalmış. Ormandaki nehir bile donmuş. Orman karanlığa bürünmüş ve gökyüzünden bir ışık hüzmesi Ateist adamın üzerine doğru gelmiş. Çok derinden gelen ilahi bir ses adama;

-Yıllarca varlığımı inkar ettin. Evrenin Varoluşunu Tesadüfi bir kazaya bağladın. Sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun ? Seni sevgili biri olarak mı saymalıyım ? demiş. Ateist adam büyük bir utanç içinde şunları demiş :
-Biliyorum bunca sene sonra dindar biri olmayı istemem senden ama belki ayıyı dindar yapabilir misin ?
-Peki Tamam diye karşılık vermiş. Okumaya devam et Ateist Herif

Böyle yaparsan gitmem

Kaplumbağaların yaşadığı bir köyde susuzluk sorunu ortaya çıkmış. Bütün kaplumbağalar köy meydanında toplanmış ne yapacaklarını düşünüyorlarmış. İçlerindeki en yaşlı ve bilge olan kaplumbağa şöyle demiş:
– Şu karşıdaki dağı görüyor musunuz. İşte o dağın arkasında bir göl var. İçimizdeki en genç 2 kaplumbağa ortaya çıksın ve bütün köy için oradan su getirsin demiş. Bunun üzerine en genç 2 kaplumbağa hemen kabul edip çıkmışlar yola. Aradan tam 30 yıl geçmiş, 2 kafadar tam gölün kenarına gelmişler. Bir de bakmışlar ki yanlarında su götürecek kap yok. Bir tanesini demiş ki:
– Ben o kadar yolu geri gidemem, sen git köyden bir kap al gel. Hem bende gölün başında beklerim, birisi gelip içmesin diye. Arkadaşı önce olmaz demiş. Sonra bakmış ki diğer kaplumbağanın gitmeye niyeti yok, kendisi gitmeye karar vermiş : Okumaya devam et Böyle yaparsan gitmem

Bir Öpücük

Genç ve güzel bir kız alışveriş için dükkana girmiş. Beğendiği kumaşın metresinin kaç TL olduğunu sormuş. Kızdan hoşlanan yılışık tezgahtar kıza bakmış ve “Merak etmeyin 1 öpücüğe ödeşiriz güzel bayan” demiş. Bunun üzerine genç tamam o zaman 10 metre hazırlayın lütfen demiş. Tezgahtar genç genç kızın bu isteğini duyunca büyük bir heyecanla kızın paketini hazırlamaya başlamış. Okumaya devam et Bir Öpücük

İflas Etmek

Adamın birisi iflas ettikten sonra yaşadıkları ile ilgili hanımına dert yanıyormuş.
– Yaa gördün mü hanım. Bütün dostlarımız iyi gün dostuymuş. İflas ettikten yarısı ne aradı ne de sordu? Bunu duyan hanımı teselli etmek için cevap vermiş.
– İyi ya bey, en azından diğer yarısı hala yanımızda. Bunu duyan adam daha da içlenmiş : Okumaya devam et İflas Etmek

Rüya Fıkrası

Adamın biri bir rüya görür. Sabah işe gider gitmez hemen rüyasını patronuna anlatmaya başlar.
– Yasin bey, bu gece rüyamda sizi gördüm. Birlikte aynı uçakta yolculuk ediyorduk. Tam yolculuğun sonuna geliyorduk ki uçak bir kaza yaptı ve düştü. Siz içerisi bal dolu olan bir kuyuya düştünüz. Ben ise içerisi pislik ile dolu olan bir kuyuya düştüm. Patron bunu duyunca hafiften kibirli bir şekilde: Okumaya devam et Rüya Fıkrası

Resimli Komik Sözler

Resimli komik sözler için yazımızın devamına tıklayın. Resimli komik sözler den bazıları :

* Yalnızlıktan az önce odamda ki çiçeğe “canım ben mutfağa gidiyorum gelirken sana da su getireyim mi” ? dedim. :)

* Pazarda çocuğunu kaybedince feryat figan ağlayan bulunca da öldüresiye döven anne Türk annesidir.. :)

Okumaya devam et Resimli Komik Sözler