Avcı ve Ayı

Ava cikan adam arkadaslarina avda basina gelen olaylari anlatiyor. – ormandayim ilerliyorum, birden karsima bir ayi cikti silahin icindede şansa bak mermi yok. Baktim ayi ustume dogru kosuyor silahi bir yere atip kacmaya basladim. Ayi iyici yanima kadar sokuldu nefesini ensemde hissettim. Tam beni yakalayacaktiki ayi kaydi ve yere dustu. Tum gucumle kosmaya devam ettim ama ayi ayagi kalkarak pesimden kostu gene dibime kadar girdi, nefesini gene ensemde kadar hissettim, sansabak ayi gene kaydi yere dustu. Ben kosmaya devam ettim bu sefer ayiyla aram bayagi acilmisti, tam artik yetisemez derken ayinin nefesini gene ensemde hissettim. Sans ayi gene ayagi takildi dustu. Gene tum gucumle kosmaya devam ettim Aradan birisi soze atlar – abi pardon bisey soricam. Ayi beni kovalasa ve benim nefesini hissetecegim kadar dibime girse afedersin ama ben korkudan altima yapardim Adam soze atlayan adama donerek – sen ayiyi nasil ayagi kayip dustugunu zannediyorsun :)

Dünyanın en komik fıkrası

İki avcı ormanda birlikte yürüyorlarmış. Avcılardan biri bir anda yere yığılmış. Arkadaşı yere yığılan avcının nefes almadığını ve nabzının atmadığını görünce panik yapmış ve hemen 112 Acil Servisi aramış.

– “Arkadaşım öldü, ne yapabilirim?” diye sormuş. Acil serviste telefonu açan bayan cevap vermiş.
– “Beyefendi, öncelikle panik yapmayın. İlk olarak arkadaşınızın öldüğünden emin olmamız gerekiyor” demiş. Bayan bunu söyledikten sonra telefonda kısa bir sessizlik olmuş. Hemen ardından bir el tüfek sesi gelmiş. Adam tekrar konuşmaya başlamış :
– “Evet, artık arkadaşımın öldüğünden kesin olarak eminim. Şimdi ne yapmalıyım” :)

Okumaya devam et Dünyanın en komik fıkrası

AVCI TEMEL

Altı kişilik avcı grubu, rehber olarak tuttukları tecrübeli avcı Temel’in önderliğinde ormanda yürümektedirler. Avcıların karşısına küçük bir delik çıkmıştır.

Temel:
– Yatın uşaklar yere, tavsan deliği! Bütün avcılar yere yatmıştır. Gerçekten bir müddet sonra delikten tavsan çıkmıştır. Avcılar tavşanı hemen vururlar. Yeniden yürümeye başlarlar. Bir müddet sonra karşılarına büyükçe bir delik çıkar ve Temel derki:
– Yatın yere uşaklar, hâcen  tilki deliği! Avcılar yere yatar. Biraz sonra delikten  tilki çıkar. Onu da vururlar. Tekrar yola koyulurlar.. Bu defa daha karşılarına büyük bir delik çıkar. Temel :
– Yatın yere uşak ayı ini ! Yere yatarlar ve çıkan ayıyı vururlar. iyice keyiflenen avcılar yürümeye devam eder. Kısa bir zaman sonra çok büyük bir deliğin başında dururlar. Acemi avcılar hep birden Temel’e bakar. Temel:
– Uşaklar ne çıkacağını ben de bilmiyorum. Fakat  yatın yere, artık ne çıkarsa bahtımıza ! . . .

Ertesi gün gazetelerde şöyle yazmaktadır:
`Altı avcı tren altında can verdi…’

Temel ve arkadaşları in-de

Temel ve arkadaşları ava çıkmışlardı.İlk önce küçük bir in gördüler.Bu tavşan iniydi.Önüne atlayıp avladılar.İleride daha
büyük bir in vardı.Bu tilki iniydi.Önüne atlayıp avladılar.İleride daha daha büyük bir in vardı.Bu ayı iniydi.Yürüdüklerinde
daha büyük bir in vardı.Temel:
-Bu ne ini bilmiyorum.dedi.
Fakat önüne atladılar.Ertesi gün gazetede şu haber vardı:
-Üç avcı trenin altında ezilerek can verdi. :)

Gönderen : irem

Ayı Neden Düştü

Avcı adam başından geçenleri şöyle anlatıyormuş.. -Ormanda ilerlerken, karşıma kocaman bir Ayı çıkmaz mı? Çifteyi doğrultacak vakit yok!..Silahı bir kenara attığım gibi başladım kaçmaya..Lakin Ayı peşimde!Benden hızlı koşuyor. Bir ara ayının sıcacık nefesini ensemde hissettim..O kadar yaklaşmıştı.Derken Ayının ayağı kaydı, yere düştü… Fırsat bu fırsat, tabana kuvvet arayı açtım. Ama Ayı toparlandı, kalktı, bana yetişti.Yine nefesi ensemde… Pençesini uzatsa omuzumdan yakalayacak. Allahtan tam o sırada yine Ayının ayağı kaydı, yere düştü. Talih bana gülüyor! Hızımı arttırabildiğim kadar arttırdım, yeniden arayı beşyüz metre kadar açtım. Tanrı sizi inandırsın arkadaşlar, Ayı yine bana yetişti. Yine nefesi ensemde…şansa bakın…Ayının tekrar ayağı kayıp yere düşmez mi?

Macerayı dinleyenlerden biri dayanamamış :
-Sen de çok yürekliymişsin kardeşim!… Hayvan bana üç defa nefesi enseme gelecek kadar sokulsa, çok ayıptır söylemesi, ben korkumdan altıma ederim.
Avcı dönüp ters ters sözünü kesene bakmış :
-Lafı karıştırma yahu! Ayı üç kez neyin üstüne bastı da ayağı kayıp yere düştü sanıyorsun ?

Ayı bu

Bir avcı, evine gelen misafirlerine eski bir ayı
postunu göstererek der ki: “Bu ayıyı Bolu ormanlarında
vurmuştum.” Misafirlerden biri, bu palavraya inanmayıp
sorar: “Nasıl olur? Bu kutup ayısıdır..Bolu’da bulunmaz.”
Avcı gülümseyerek cevap verir:”Kardeşim ayı bu..Buranın kutup olmadığını, Bolu ormanları olduğunu nereden bilsin?”